Мінсоцполітики в листі від 08.08.2014 р. № 1144/13/84-14 роз’яснило порядок оплати праці журналістів комунальних ЗМІ, посади яких прирівняні до посад в органах влади чи місцевого самоврядування.

Так, Порядок оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації затверджено постановою КМУ «Про реалізацію статей 14 і 16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» від 15.03.1999 р. № 377.

Розміри посадових окладів журналістів державних або комунальних засобів масової інформації встановлюються на рівні розмірів посадових окладів керівних працівників і спеціалістів відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, який є засновником (співзасновником) друкованого засобу масової інформації, котрі підвищуються на суму надбавки за ранг державного службовця, визначену на рівні нижчого рангу в межах категорії, до якої віднесені посади, що займають відповідні працівники органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.

На думку Мінсоцполітики, посадовий оклад головного редактора (редактора) друкованого ЗМІ, заснованого спільно райдержадміністрацією та районною радою, має підвищуватися на суму надбавки за 9 ранг державного службовця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»