Добігає кінця вересень, а Уряд так і не ухвалив рішення щодо особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення в межах наявних фінансових ресурсів бюджетів і коштів фондів.

Адже Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 31.07.2014 р. № 1622-VII, який чинний з 03.08.2014 р., передбачається, що Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 р. № 1282-XII застосовуватимуться в порядку та розмірах, установлених Урядом, виходячи із наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету ПФУ та бюджетів інших Фондів соцстраху на 2014 рік.

І хоча виходячи із цього, особливий порядок індексації від Уряду, мабуть, стосуватиметься передусім бюджетників і соцстрахівських фондів, а госпрозрахункові підприємства продовжуватимуть індексувати зарплати в чинному нині порядку, нового особливого порядку індексації так і немає.

Можливо це й на краще, адже нічого позитивного від особливий порядок індексації в умовах скорочення видатків бюджету, не варто й очікувати.

Головне наразі це  те, що у вересні індексують доходи за звичними правилами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»