У Міністерстві інфраструктури України пояснили (лист від 17.02.2014 р. № 1545/25/10-14) необхідність застосування Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтрансу України від 10.02.1998 р. № 43 (даліНорми).

Норми чітко визначають порядок встановлення базових лінійних норм на основі об'єктивного підходу (без конфлікту інтересів зацікавлених сторін: користувачів, водіїв та власників) і централізовано зібраних даних із застосуванням механізму попередньої апробації в різноманітних природно-кліматичних, дорожніх та інших умовах в цілому в Україні. При розробці норм враховуються чисельні параметри конструкції та показники паливної економічності в різних умовах експлуатації колісно-транспортного засобу (далі — КТЗ).

У Нормах наведено базові лінійні норми витрат палива для більш ніж 1500 моделей (модифікацій) автомобілів, норми витрат палива на виконання транспортної роботи та на роботу спеціального обладнання, що встановлюється на КТЗ, систему коефіцієнтів коригування нормативних витрат палива залежно від умов експлуатації, норми витрат мастильних матеріалів і порядок їх застосування. Конкретні величини коригуючих коефіцієнтів у регламентованих межах та терміни їх дії встановлюються безпосередньо керівниками підприємств і затверджуються наказом (розпорядженням) по підприємству. При цьому забезпечується єдиний підхід до проведення розрахунків підприємствами, організаціями та установами нормативних витрат палива для транспортних засобів, а також контроль за правильністю та обґрунтованістю цих розрахунків.

Окремо наголошено, що Норми можуть застосуватися не зважаючи на те, що нормативний документ не зареєстрований в Міністерстві юстиції України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»