Профспілки зауважують, що в більшості випадків під час переміщення громадян із зони АТО їх трудові книжки залишаються на підприємствах, які розміщені в цій зоні. І виходить, що на місці прибуття працевлаштування таких громадян без трудових книжок можливе лише на умовах сумісництва. Про це йдеться в листі Мінфіну від 01.09.2014 р. № 31-08040-06-3/22381.

Відповідно до постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 (даліПостанова № 245), загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Тобто працівники державних підприємств, установ та організацій, а з ними й комунальних підприємств, установ та організацій, на які поширюється дія Постанови № 245, не можуть працевлаштуватися на повну норму робочого часу й отримувати заробітну плату за повний робочий місяць.

Отже, указані працівники, якщо вони не припинили трудових відносин і виїхали із зони АТО, зможуть працевлаштуватися лише на півставки.

Мінфін, зважаючи на це, доручив Мінсоцполітики надати відповідні роз'яснення з питань, порушених Стороною профспілок, або за необхідності внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»