Мінсоцполітики провело розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік (лист від 09.09.2014 р. № 10196/0/14-14/13).

При розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2015 році вихідний день:

  • у неділю 8 березня має бути перенесений на понеділок 9 березня;
  • у неділю 12 квітня має бути перенесений на понеділок 13 квітня;
  • у суботу 2 травня має бути перенесений на понеділок 4 травня;
  • у суботу 9 травня має бути перенесений на понеділок 11 травня;
  • у неділю 31 травня має бути перенесений на понеділок 1 червня;
  • у неділю 28 червня має бути перенесений на понеділок 29 червня.

Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу, розпорядженнями Уряду рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю.

У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документу.

Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу у зв’язку перенесенням робочих днів мають здійснюватися по зміненому графіку роботи підприємства.

Приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2015 рік наводиться у листі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»