На думку податківців, право суб’єкта господарювання на отримання бюджетного відшкодування ПДВ, безперечно, залежить від сплати ПДВ в ціні придбання товару, використання придбаного товару в госпдіяльності та підтвердження зазначеної операції відповідними первинними документами.

Однак навіть за наявності всіх первинних документів, якщо буде доведено, що платником здійснено незаконну госпдіяльність, яка була спрямована на отримання податкової вигоди за рахунок бюджету, такий платник не матиме права ні на бюджетне відшкодування ПДВ, ні на формування витрат із податку на прибуток підприємств.

Тож господарські операції з метою формування податкового кредиту з ПДВ і витрат із податку на прибуток мають бути:
  • фактично здійснені;
  • підтверджені належним чином складеними первинними документами;
  • документи повинні відображати реальність господарської операції, що є підставою для формування податкового обліку платника.
Отже, якщо суб’єктом господарювання здійснено законну господарську діяльність і за її результатами правомірно сформовано податковий кредит із ПДВ і витрати з податку на прибуток, такий суб’єкт господарювання матиме право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ та зменшення оподатковуваного прибутку на здійснені витрати.
 

Лист Міндоходів від 27.05.2013 р. № 3642/6/99-99-19-04-01-15

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»