Порядок митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, зазнає змін.

Передбачається спрощення порядку митного оформлення товарів, оскільки дані про товар (назва, тип, вид, марка та виробник), що включені до Єдиного реєстру сертифікованої в Україні продукції, будуть наявні в Єдиній автоматизованій інформаційній системі органів фіскальної служби України.

Відповідні зміни передбачені в проекті постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 травня 2008 р. № 446», розробником якого є Мінфін. Держпідприємництво підтримало відповідні зміни — таким чином буде скорочено час проходження товарів через митницю (за повідомленням прес-служби згаданого відомства).

У разі прийняття проекту постанови Мінекономрозвитку доручено розміщувати інформацію з Єдиного реєстру сертифікованої в Україні продукції на власному веб-сайті для відкритого доступу, а також зобов'язано передавати в електронному вигляді до Державної фіскальної служби на постійній безоплатній основі інформацію із цього реєстру.

Окрім того, суб’єкти господарювання не зобов’язані будуть подавати митниці рішення органу із сертифікації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»