Разом із набранням чинності 13 червня 2013 року Закону України «Про морські порти України» від 17.05.2012 р. № 4709-VI, запрацювали Порядок справляння та розміри ставок портових зборів.

Нагадаємо, до портових зборів належать: корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний і санітарний.
Відповідно до Порядку, збори сплачуються адміністрації морських портів України, крім деяких випадків, а саме:
  • причальний збір справляється на користь власника причалу, а якщо причал перебуває в користуванні — на користь відповідного користувача;
  • канальний збір справляється на користь власника каналу;
  • корабельний збір справляється на користь користувача портової акваторії, а також власника операційної акваторії причалу (причалів), збудованої до набрання чинності Законом України «Про морські порти України»;
  • маяковий збір справляється на користь державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства.
Крім цього, портові збори справляються в морських портах із суден і плавучих споруд, що плавають під Державним Прапором України й іноземними прапорами, за групами згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Сплата портових зборів у морських портах здійснюється до виходу судна з морського порту, а за транзитний прохід каналами — шляхом попередньої оплати чи безпосередньо на вході в канал.
Водночас нарахування зборів здійснюється з умовного об'єму судна, який обчислюється в кубічних метрах і дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна та висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розмірення) або документі, що його замінює.
 
Наказ Мінінфраструктури України

«Про портові збори» від 27.05.2013 р. № 316

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»