У оприлюдненому на сайті Мінекономрозвитку проекті Закону окрім регулювання відносин у сферах геології, лісового та водного законодавства також є кілька суттєвих пропозицій змін в Кримінальний кодекс України.

Зокрема, у Кримінальному кодексі України запропоновано доповнити ст. 364 частинами четвертою і п’ятою такого змісту:

4. Дії, передбачені цією статтею, поєднанні з незаконним проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконним проведенням в них огляду чи обшуку, незаконним виселенням чи іншою дією, що порушують недоторканність житла громадян, а так само незаконне проведення обшуку, огляду чи освідування особи, незаконне вилучення (виїмка) у особи майна чи документів, –– караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі спеціальною конфіскацією майна.

5. Дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, поєднанні із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства, ––  караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі спеціальною конфіскацією майна.

Також передбачається, що співробітники правоохоронних органів будуть нести відповідальність за незаконне проведення обшуку й огляду не лише житла, а і виробничих приміщень, приміщень господарсько-побутового призначення, транспортних засобів, і також за проведення незаконного вилучення (виїмки) документів та майна.

Також встановлюється кримінальна відповідальність за крадіжку господарської документації підприємства, його печаток та штампів, що була здійснена в ході незаконних дій з проникнення в житло чи приміщення, яке належить як фізичним, так і юридичним особам.

Пропонується внести зміни до статті 11 Закону України «Про міліцію», зокрема, доступ міліції на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій допускається лише в разі переслідування злочинця або припинення злочину, що загрожує життю людей, а також при стихійному лихові та інших надзвичайних обставинах. В інших випадках співробітник міліції має право перебувати на земельних ділянках, в жилих та інших приміщеннях громадян ТІЛЬКИ за їх згодою, а також на території і в приміщеннях підприємств, установ і організацій ВИКЛЮЧНО за згодою адміністрації з метою забезпечення безпеки громадян, громадської безпеки, запобігання злочину, виявлення і затримання осіб, які його вчинили.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»