Період виробництва алкогольних напоїв, які підлягають маркуванню, повинен збігатися із місяцем і роком випуску марок акцизного податку на такі напої.

Також період виробництва тютюнових виробів, які підлягають маркуванню, повинен збігатися із кварталом і роком випуску марок акцизного податку на такі вироби.

Водночас місяць і рік випуску марки та дата розливу алкогольної продукції мають відповідати періоду дії відповідної ставки акцизного податку на таку продукцію.

Відповідальність за недотримання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи згідно зі ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • роздрібна чи оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії чи без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору — тягне за собою накладення штрафу від 850 грн до 3400 грн із конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі;
  • зберігання чи транспортування алкогольних напоїв або тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів — тягне за собою накладення штрафу від 850 грн до 3400 грн із конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

До того ж діє ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-BP:

  • до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку — 200% вартості товару, але не менше за 17000 гривень.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»