Нацбанк бачить проблему в розрахунках із контрагентами з тимчасово окупованої території АР Крим. У своєму повідомленні (від 15.09.2014 р. № 29-213/51623) він, зважаючи на ст. 99 Конституції України, стверджує, що грошовою одиницею України є гривня. Валюта України — єдиний законний засіб платежу на території України, котрий приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено Декретом КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (даліДекрет) або іншими актами валютного законодавства.

Валютне законодавство України не визначає особливостей проведення резидентами розрахунків за продукцію, роботи, послуги на підставі договорів із контрагентами з АР Крим.

Водночас законодавство України дозволяє використовувати гривню за розрахунками резидентів за продукцію, роботи, послуги за договорами з резидентами та нерезидентами.

Тому НБУ дозволив банкам зарахувати на рахунок резидента-отримувача кошти в гривнях, що надійшли через кореспондентські рахунки іноземних банків (крім банків, що розташовані та/або провадять свою діяльність на території АР Крим) у гривнях, відкриті в уповноважених банках, за продукцію, роботи, послуги на підставі відповідних договорів із контрагентами з АР Крим.

Уповноважений банк зобов'язаний перевіряти правомірність надходження коштів у гривнях на користь резидента від контрагента з АР Крим на підставі відповідного договору аналогічно до порядку, установленого п. 4.2 та р. 7 Положення про відкриття та функціонування в уповноважених банках України рахунків банків-кореспондентів в іноземній валюті та в гривнях, затвердженого постановою Правління НБУ від 26.03.1998 р. № 118.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»