Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, зазначає у своєму листі (від 27.08.2014 р. № 5135/13/47-14), що обладнання об'єкта споживача електроплитами та/або електроопалювальними установками в установленому порядку може бути здійснено згідно з такою процедурою:

1. Споживач самостійно або за участі проектної організації формує завдання на проектування обладнання власного об'єкта або його частини (окремої квартири) кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.

2. Звернення до енергопостачальника з метою з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в проектній документації на весь об'єкт архітектури. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання загальна потужність частини приміщення об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі не збільшується, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування (в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту) як вихідні дані на переобладнання об'єкта споживача (погоджує встановлення такого обладнання).

3. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання загальна потужність збільшується відносно зазначеної в проектній документації на весь об'єкт архітектури, споживач отримує у балансоутримувача об'єкта архітектури завдання на проектування як вихідні дані на переобладнання внутрішньо-будинкової мережі багатоквартирного будинку. Споживач узгоджує зазначене завдання на проектування із енергопостачальником в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту.

4. Згідно з вихідними даними проектується переобладнання об'єкта споживача (квартири) та/або внутрішньобудинкових мереж.

5. Згідно з проектом, узгодженим в установленому порядку, здійснюється реконструкція, переобладнання або будівництво на об'єкті споживача (в квартирі) та/або внутрішньобудинкових мереж.

6. За умови збільшення потужності об'єкта архітектури (будинку) балансоутримувач внутрішньобудинкової електропроводки об'єкта архітектури (будинку) або споживач від імені балансоутримувача внутрішньобудинкової електропроводки замовляє в електропередавальній організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 р. № 32. Якщо збільшення електричної потужності всього об'єкта архітектури (будинку) в порівнянні із зазначеною в проектній документації на об'єкт архітектури (будинок) не відбувається, то послуга з приєднання не замовляється.

7. Власниками відповідних об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих, або технічно переоснащених об'єктів.

8. Внесення змін до договору про користування електричною енергією.

Таким чином, у разі виконання відповідних заходів та надання всіх необхідних підтверджуючих документів щодо обладнання об'єкта споживача (квартири) кухонною електроплитою та/або електроопалювальною установкою енергопостачальник не має підстав відмовити у застосуванні тарифу на електричну енергію як для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості), або яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості), у тому числі якщо такий об'єкт (квартира) газифікований природним газом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»