Спеціалісти ДФС в системі «ЗІР» (підкатегорія 120.01) зазначили, що суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ПКУ), не є платниками податку за розміщення відходів.

У листі Мінприроди України від 06.03.2012 р. № 4794/07/10-12 зазначено, що «відходи сільського господарства містять значну частку органічних речовин (органічну складову) та практично завжди повністю утилізуються за різними напрямами. Таким чином, хоча курячий послід або гній є відходами, але після нескладних підготовчих операцій відбувається остаточна утилізація зазначених відходів».

Зважаючи на викладене, лише у разі розміщення сільськогосподарськими підприємствами, селянськими та іншими господарствами, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва, обсягів гною та пташиного посліду у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, вони повинні за такі обсяги сплачувати екологічний податок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»