Обмеження продажу та вживання тютюнових виробів урегульовано Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» від 22.09.2005 р. № 2899-IV (далі — Закон про заборону куріння).
Мін’юст нагадує: у місцях і закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається зі знака про заборону куріння та тексту: «Куріння заборонено!».
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується інформація, яка складається зі знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».
Власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння.
За порушення норм Закону про заборону куріння Мінекономрозвитку застосовує до суб'єктів господарювання фінансові санкції, зокрема в разі:
  • розміщення попільничок або куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства — від 1000 грн до 10000 грн;
  • невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення наочної інформації — від 1000 грн до 10000 грн.
Також нагадаємо: куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження чи накладення штрафу від 51 грн до 170 грн (повторно протягом року — від 170 грн до 340 грн) — ст. 175-1 КпАП.
 

Лист Мін’юсту від 07.05.2013 р. № 218-0-2-13/8.1

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»