Митники посилюють контроль за здійсненням митних процедур під час експорту сільгосппродукції, зокрема овочів і фруктів. Про це повідомив Департамент митної справи Міндоходів України у своєму листі.

Особливу увагу під час здійснення митного контролю приділятимуть опрацюванню товаросупровідних документів, які надаються для митного оформлення товарів «овочі» та «фрукти», у тому числі тих, що стосуються походження товарів, їх вартості (сертифікати, довідки й інші документи, у яких країною походження продукції зазначено Україну).

Також перевірці підлягатиме наявність у фірм-експортерів земельних угідь, придатних для вирощування зазначених вище товарів у великих обсягах, а також наявність сільгосптехніки, необхідної для обробки цих угідь (у разі експорту продукції власного виробництва), у тому числі шляхом опитування працівників відповідних підприємств.
У разі експорту продукції, придбаної (у тому числі за договорами доручення) у сільгоспвиробників — резидентів України, на митниці перевірятимуть також і законність зовнішньоекономічних операцій.
 

Лист Департаменту митної справи Міндоходів України від 05.06.2013 р. № 99-24/3-03/1549

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»