ЦК Профспілки працівників освіти і науки України направило лист до Президента України Петра Порошенка стосовно інформації від організаційних ланок, у якому висловлюється їх стурбованість вказівками фінансових управлінь обласних і районних державних адміністрацій про необхідність вжиття органами управління освітою заходів із метою виконання п. 13 доручення Прем’єр-міністра України від 15.08.2014 р. № 29526/7/1-14 до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 р. № 1622-VII.

Так, вимагається оптимізувати штатну чисельність працівників закладів та установ освіти, відправляти їх у відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівниками строк, установлювати режим роботи на умовах неповного робочого часу, зменшувати або скасовувати стимулюючі виплати та підвищення посадових окладів, зменшувати надбавки і доплати, які встановлені в граничних розмірах без попередження працівників.

Від редакції!

У матеріалі «Назустріч армії, або Кому із бюджетників зменшать зарплати» ми вказували, кого стосується скорочення видатків на оплату праці.

Зокрема, керівників центральних органів виконавчої влади (далі — ЦОВВ), які здійснюють контроль і  нагляд у відповідних галузях і сферах, і ЦОВВ, виконання функцій котрих можуть здійснювати відповідні міністерства:

  • зобов’язали оптимізувати штатну чисельність працівників;
  • дозволили надавати працівникам відпустку без збереження зарплати, установлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу;
  • дозволили зменшувати чи скасовувати стимулюючі виплати, підвищення посадових окладів, зменшувати надбавки та доплати, установлені в граничних розмірах. Проте знову-таки це можливо щодо доплат і надбавок, які визначаються в межах бюджетних коштів, а не тих, що гарантовані законодавством.

Утім, до таких ЦОВВ аж ніяк не відносять управління освітою ОДА та відділи освіти РДА.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»