По-перше, особам, уповноваженим на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, які звільнилися з роботи (служби), протягом року з дня її припинення заборонено укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності не лише з підприємствами, установами чи організаціями незалежно від форми власності, а й із фізособами-підприємцями, якщо вони впродовж року з дня припинення ними своїх повноважень здійснювали контроль, нагляд або підготовку чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності таких фізосіб.
По-друге, тим суб’єктам декларування, які звільняються з роботи (служби) або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, Закон № 224 додав ще один обов’язок. Вони мають подати антикорупційну декларацію за період, не охоплений раніше поданими антикорупційними деклараціями. Та, окрім того, додатково зазначено, що такі суб’єкти декларування зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) антикорупційну декларацію за минулий рік за формою й у порядку, визначеними Законом про протидію корупції.
 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14.05.2013 р. № 224-VII

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»