ДФС у системі «ЗІР» надала відповідь на таке запитання: «Чи підлягає взяттю на облік за неосновним місцем обліку відокремлений підрозділ нерезидента у разі взяття ним в оренду нерухомості та/або земельної ділянки на території України?».

На що податківці відповіли, що нерухомість та/або земельні ділянки в Україні орендуються іноземною компанією (організацією) з метою її наступного використання, наприклад, розміщення представництва чи іншого підрозділу іноземної компанії (організації), постійного чи тимчасового проживання представників такого нерезидента на території України тощо.

Отже, оренда нерухомості, її обслуговування та утримання в належному стані передбачає перебування на території України представництва чи представника нерезидента, наділеного правами діяти від імені та в інтересах щодо такої нерухомості.

Взяття в оренду нерезидентом ще одного об'єкта нерухомості чи земельної ділянки передбачає, наприклад, розміщення представництва чи іншого підрозділу іноземної компанії (організації). Таким чином, у цьому випадку може йтися про відкриття ще одного представництва іноземної компанії.

Взяття в оренду декількох земельних ділянок або приміщень може свідчити про наміри ведення господарської діяльності на території України. У такому випадку може бути утворене підприємство з іноземними інвестиціями, яке має бути зареєстроване відповідно до чинного законодавства.

Кожен випадок взяття на облік представництва нерезидента в разі взяття ним в оренду нерухомості та/або земельної ділянки на території України має розглядатися в індивідуальному порядку.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»