Мінсоцполітики в своєму листі підкреслило, що Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 р. № 59 ( далі — Типове положення), визначає завдання та функціональні обов’язки бухгалтерської служби бюджетної установи, повноваження її керівника — головного бухгалтера та вимоги до його професійно-кваліфікаційного рівня.
Відповідно до Типового положення, головний бухгалтер призначається на посаду й звільняється з посади згідно із законодавством про працю з урахуванням вимог до професійно-кваліфікаційного рівня, установлених п. 11 Типового положення.
Водночас головний бухгалтер у разі невиконання або неналежного виконання покладених на нього повноважень несе відповідальність відповідно до законів.
Виходячи зі змісту статті 130 КЗпП України, яка перераховує юридичні факти, наявність яких дає власнику право притягнути працівника до матеріальної відповідальності, таких юридичних фактів чотири: порушення працівником трудових обов’язків, наявність прямої дійсної шкоди, причинний зв’язок між порушенням і шкодою та вина працівника. Відсутність хоча б одного з цих фактів виключає можливість притягнення працівника до матеріальної відповідальності.
 
Лист Мінсоцполітики від 29.04.2013 р. № 62/06/186-13
 
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»