Державна іпотечна установа в листі від 09.09.2014 р. № 4772/11/2 пояснила порядок зупинення нарахування штрафів та пені за іпотечними кредитами, предмети іпотеки за якими знаходяться в зоні проведення АТО.

Спеціалісти повідомляють, що відповідно до ст.ст. 549, 550 та 617 Цивільного кодексу України прийнято рішення зупинити з 08.09.2014 р. нарахування пені та штрафів, які нараховуються на суму заборгованості позичальників за рефінансованими ДІУ іпотечними кредитами, предмети іпотеки яких знаходяться в Донецькій і Луганській областях, на період до скасування ДІУ такого рішення.

Водночас прийняття ДІУ зазначеного рішення не зупиняє дію обставин зворотного відступлення ДІУ іпотечних кредитів у разі ненадходження платежів за ними у строк понад 60 днів.

Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію, нормативними документами ДІУ не передбачено проведення реструктуризації кредитної заборгованості, відстрочення платежів за кредитами та/або зупинення нарахування відсотків за ними, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, зокрема для мобілізованих на військову службу відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. № 1275-VII.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»