Суть «податкового компромісу» полягає в добровільному декларуванні недоплачених податків із податку на додану вартість і податку на прибуток. За таких умов платник звільняється від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності, сплативши лише 10% від задекларованої суми. Інша частка (90%) вважається погашеною, водночас штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.

«За підрахунками спеціалістів ДФС України надходження від реалізації цієї ініціативи Уряду мали б скласти майже 5 млрд гривень», — наголосив Ігор Білоус.

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що законодавча ініціатива щодо податкового компромісу була одним із перших важливих кроків до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків і державою, спрямованою на виведення з тіні економіки, на її реанімацію.

Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» було прийнято Парламентом за основу 19 червня 2014 року та підготовлено до другого читання. Проте 2 серпня 2014 року на пленарному засіданні Верховної Ради України законопроект було відхилено та знято з розгляду.

Однак ДФС хоче знову винести податковий компроміс на голосування до Верховної Ради України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»