Міносвіти в листі від 08.09.2014 р. № 1/11-14372 роз’яснило порядок збереження місця роботи працівників, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції чи залишаються в таких районах.

Трудові договори, укладені на невизначений строк, а також строкові трудові договори до закінчення строку його чинності не можуть бути розірвані власником або вповноваженим ним органом із педагогічними працівниками, які виїхали з районів проведення антитерористичної операції, або з тими, які залишаються в таких районах під час проведення антитерористичної операції та не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я.

Міністерство звертає увагу керівників місцевих органів управління освітою та керівників навчальних закладів на необхідності збереження робочих місць і посад за працівниками, які не виходять на роботу в районах проведення АТО. Відсутність на робочому місці в такому випадку є поважною причиною та не підпадає під дію п. 4 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України, тобто не є прогулом. У МОН наголошують на недопустимості звільнення з роботи педагогічних працівників навчальних закладів, що знаходяться в районах проведення АТО.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»