Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території чи переселилися з неї, зможуть отримати довідки, що підтверджують місце їх перебування. Такі довідки видаватимуться громадянам у день звернення на підставі паспорта громадянина України чи іншого документа, до якого згідно із Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, і письмової заяви, у якій зазначається адреса, за якою громадянину може бути вручена офіційна кореспонденція. Водночас відомості (відмітка) про місце перебування такої особи не вноситимуться до її паспорта.

Окрім того, узаконене право громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території чи переселилися з неї, на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання.

Відповідні зміни були внесені до ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» Законом від 12.08.2014 р. № 1635-VІІ (набирає чинності 11.09.2014 р.).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»