Кабмін визначив, які особи отримають статус учасника бойових дій і які документи необхідно подати (Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення від 20.08.2014 р. № 413, даліПорядок).

Статус надаватимуть військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) і працівникам Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового та начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які брали участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції. Окрім цього, працівники підприємств, установ та організацій, які залучалися та брали участь в АТО, також зможуть отримати «учасника» (п. 2 Порядку).

Військовослужбовцям статус надаватимуть на підставі документів про безпосереднє залучення до виконання завдань (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень). У випадку з працівниками підприємств, які були залучені до бойових дій (або забезпечення їх проведення), окрім зазначеного переліку, до уваги беруться документи, що стали підставою для відправлення таких працівників у відрядження (п. 4 Порядку).

Після завершення бойових дій особою, якій мають намір присвоїти статус, до комісії утворених у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах командирами військових частин або іншими керівниками подається довідка за формою згідно з додатком 1 до Постанови (п. 5 Порядку). Після вивчення документів рішення комісії передаватимуть до спеціально створеної міжвідомчої комісії, до складу якої входитимуть працівники державних адміністрацій і комісій, яка приймає рішення про присвоєння статусу учасника бойових дій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»