Нацбанк роз’яснив деякі положення Постанови № 540 (даліПостанова) на своїй офіційний сторінці у Facebook.

Отже, щодо практичного застосування п. 1.13 Постанови:

  • зняття готівкових коштів із поточних (у тому числі карткових) і депозитних рахунків із використанням електронних платіжних засобів здійснюється винятково в гривнях, водночас використовується курс купівлі безготівкової іноземної валюти за гривню вповноваженого банку на час здійснення операції. Отримати готівку інвалютою з власного (у тому числі карткового) депозитного рахунку можливо через касу банку за заявою на видачу готівки.

Щодо п. 1.14 Постанови:

  • переказана з-за кордону інвалюта на користь фізособи-резидента й нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку виплачується одержувачу винятково в гривнях. Виконуючи цю вимогу, банки здійснюють виплату готівки за курсом купівлі вповноваженого банку на час здійснення операції; у разі якщо клієнт бажає отримати кошти в інвалюті, банк здійснює зарахування таких коштів на поточні (у тому числі карткові) рахунки клієнта.

Нацбанк наголосив на обов’язковість виконання таких вимог.

Більш детально про інші обмеження щодо іноземної валюти на території України читайте в коментарі «Валютні обмеження від НБУ: продовження тимчасових заходів».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»