Податківці в підкатегорії 135.07 «ЗІР» надали роз’яснення, що тимчасове звільнення від сплати податків суб’єктами господарювання із зони АТО можливе лише шляхом унесення змін до чинного законодавства. А поки змін таких не внесено, фізособам-єдинникам із зони проведення антитерористичної операції слід керуватися загальними нормами ПКУ.

Сплата авансових внесків із єдиного податку

Податковий борг, що виникне в єдинників груп 1 та 2 (у т.ч. із найманими працівниками) унаслідок проведення АТО, податківці, керуючись ст. 101 ПКУ, матимуть підстави вважати безнадійним і таким, котрий виник через непереборну силу (форс-мажорні обставини). Для цього платник податків повинен звернутися до контролюючого органу за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою. У такій заяві повинно бути зазначено суми податків та зборів, що підлягають списанню.

Подання звітності

Підприємці із зони АТО можуть скористатися нормою п. 102.6 ПКУ про перенесення граничних строків подання податкової декларації. Так, відповідно до листа Міндоходів від 07.07.2014 р. № 16042/7/99-99-19-03-02-17, платники Донецької та Луганської областей можуть звернутися до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням із заявою про продовження граничних термінів подання податкової звітності у зв’язку з неможливістю подання такої звітності внаслідок дії обставин непереборної сили. Заява подається протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення дії таких обставин, у довільній формі зі стислим і чітким обґрунтуванням підстав із документальним підтвердженням. Останнє, у свою чергу, надається Торгово-промисловою палатою України на відповідне звернення платника.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»