Головне управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Міноборони в листі від 21.08.2014 р. № 322/2/7142 пояснило, якими документами підтверджувати призов під час мобілізації та проходження військової служби. Відповідь пов'язана зі зверненням НБУ щодо звільнення банками від нарахування штрафів, пені та процентів за користування кредитом осіб, що мобілізовані на військову службу.

Тож основним документом, який підтверджує призов та проходження військової служби військовослужбовцем в особливий період, а також підтверджує призов під час мобілізації резервістів та військовозобов'язаних, є військовий квиток, у якому у відповідних розділах здійснюються службові відмітки.

Тому особа може подати копію сторінок військового квитка, аби підтвердити свою мобілізацію та проходження військової служби.

Якщо такої можливості немає, то документами, що підтверджують призов на військову службу під час мобілізації, може бути:

  • для військовозобов'язаних — довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною;
  • для резервістів — витяг із наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.

Уточнюється, що зазначені документи можуть видаватися також і родинам військовозобов'язаних та резервістів для пред'явлення їх за місцем вимоги. Тобто якщо сам мобілізований звернутися й надати такі документи за місцем вимоги не може через проходження військової служби не за місцем постійної дислокації його підрозділу.

Початком військової служби є:

  • для військовозобов'язаних — день призову на військову службу в районному військовому комісаріаті;
  • для резервістів — день зарахування до списків особового складу військової частини, про що робиться відповідний запис до військового квитка.

Закінченням військової служби для резервістів та військовозобов'язаних є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини, про що робиться відповідний запис до військового квитка. Закінчення особливого періоду в Україні здійснюється відповідно до рішення Президента України про демобілізацію, що визначається Указом Президента України.

 
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»