Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання» (законопроект № 2336а).

Законом визначається порядок переведення в жилі садових і дачних будинків, уточнено зміст поняття «місце проживання фізичної особи», яким є житло, у якому вона проживає постійно чи тимчасово.

Законом установлено, що «громадяни відповідно до закону мають право на переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, у порядку, визначеному Кабміном. Рішення про переведення в таких випадках приймається відповідними органами місцевого самоврядування.

Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою дачні поселення та садівницькі товариства у приміських зонах обліковуються за тими населеними пунктами, із якими вони зв'язані в адміністративному чи територіальному відношенні.

Тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою, до жителів, об'єднаних постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, також належать жителі, які проживають постійно за межами цих адміністративно-територіальних одиниць і житло яких віднесено до відповідного села, селища чи міста.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»