Закон України «Про державну службу» від 17.11.2011 р. № 4050-VI, який мав би запрацювати з 1 січня 2015 року, схоже, знову відкладуть на кращі часи.

Нацдержслужба розробила законопроект, яким передбачається відтермінувати цей Закон до 1 січня 2017 року. А все через те, що його введення потребує 28 млрд грн додаткових бюджетних коштів, які відсутні.

Однак усе ж якусь солодку пігулку держслужбовцям обіцяють надати.

Уряду доручено до 1 січня 2015 року внести зімни до власних нормативно-правових актів із метою підвищення посадових окладів для держслужбовців.

Адже Нацдержслужба визнає: упродовж останніх 6 років зарплата держслужбовців не підвищувалася.

Звісно, великих надій на ці обіцянки покладати не варто, бо часто вони зводяться до підвищення на кілька десятків гривень, як це буває з окладами за ЄТС.

Гірше, якщо підвищення буде на ту суму, яку наразі отримують держслужбовці у вигляді індексації. А вона досягає й близько 500 грн на місяць. Тоді таке підвищення з’їсть суму індексації, і держслужбовці отримають просто підвищення зарплати (адже підвищення зарплати змінить базовий місяць для індексації), яке аж ніяк особливо не збільшить загальну суму нарахованої зарплати, яку отримують держслужбовці.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»