Правління НБУ постановою від 29.08.2014 р. № 540 обмежило видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Водночас указане обмеження поширюється на видачу (отримання) готівкових коштів як у межах України, так і за її межами незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку.

А це означає, що фізичні особи, перебуваючи у відпустці за кордоном із банківською карткою українського банку, не зможуть зняти іноземної валюти в день більше, аніж сума, що еквівалентна 15000 грн за курсом НБУ в день зняття такої валютної готівки.

Однак таке обмеження не поширюватиметься, зокрема, на операції із забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон резидентами — юридичними особами та фізичними особами — підприємцями та іноземними представництвами. Проте незрозуміло, яким чином воно виконуватиметься, якщо кошти на відрядження будуть перераховані на особисту платіжну картку працівника.

Варто зазначити, що немає жодних обмежень від НБУ щодо безготівкового розрахунку банківською карткою, виданою українським банком, за кордоном. Головне, аби картка була емітована міжнародною платіжною системою та приймалася до розрахунків. Адже відомо, що в разі безготівкового розрахунку банківською карткою за кордоном можна уникнути зайвих комісій, які мають місце, якщо ви отримуватимете валюту готівкою з банкомату за кордоном.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»