Нацбанк постановою від 29.08.2014 р. № 540 продовжив дію обмежень для отримання готівки. Ці обмеження стосуються як національної валюти (гривні), так і інвалюти.

  1. Отримання гривень через каси та банкомати — діє обмеження в межах до 150000 грн на добу на одного клієнта. Ці вимоги не поширюються на видачу готівки:
  • на виплату заробітної плати, витрат на відрядження (у межах норм, установлених законодавством), пенсій, стипендій, інших соціальних та прирівняних до них виплат (окрім матеріальної допомоги);
  • на виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
  1. Отримання інвалюти через каси та банкомати — у межах до 15000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Це обмеження поширюється на видачу інвалютної готівки як у межах України, так і за її межами незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку. Водночас таке обмеження не поширюється на:
  • дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав в Україні, міжнародні фінансові організації, представництва міжнародних фінансових організацій та їх співробітників, якщо вони не є громадянами України чи не проживають у ній постійно й акредитовані Міністерством закордонних справ України;
  • операції із забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон резидентами — юридичними особами та фізичними особами — підприємцями й іноземними представництвами.

Постанова № 540 діє з 02.09.2014 р. по 02.12.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»