На сайті Мінекономрозвитку з’явився проект закону, яким планується прибрати з ПКУ норму п. 52.2, за якою податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, котрому надана.

На думку авторів проекту, індивідуальний підхід до надання податкової консультації залишає можливість для зловживань посадових осіб контролюючих органів. Адже якщо платник діяв відповідно до індивідуальної консультації, його не можна притягти до відповідальності (п. 53.1 ПКУ).

Оскільки інші норми, які стосуються надання податкових консультацій, не планують прибирати, можна дійти висновку, що у разі внесення змін до ПКУ ДФС продовжуватиме надавати консультації платникам податків. Однак у якій формі це здійснюватиметься і, що важливіше, яку юридичну силу матимуть такі консультації — наразі сказати важко.

Окрім того, проектом закону планують доповнити статтю 52 пунктом 52.5', у якому зазначено, що податкові консультації, надані платникам податків, щороку оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову й митну політику.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»