МОЗ на запит профспілки пояснило питання щодо поширення на медичних працівників, які працюють на території Донецької і Луганської областей, а також тих, хто загинув на цих територіях під час виконання ними службових обов’язків, статусу учасника бойових дій.

У листі від 12.08.2014 р. № 10.03.68/23299 вказується, що учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

Порядок надання статусу учасника бойових дій цим особам, категорії таких осіб та термін їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України.

На цей час Міністерством оборони України розроблено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України, який надіслано на погодження заінтересованим органам.

Надання посмертно громадянам будь-якого правового статусу, в тому числі учасника бойових дій, законодавством України не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»