За інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики, Кабінет Міністрів змінив Порядок призначення та виплати державної допомоги сім’ям із дітьми. Зокрема, ідеться про родини, у яких виховуються діти-інваліди із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Як пояснила Міністр соціальної політики — Людмила Денісова, відтепер державна соціальна допомога на дітей-інвалідів не враховуватиметься в сукупному доході при визначенні розміру державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. В результаті виплати на дітей-інвалідів віком до 6 років збільшаться із 825 до 3302 грн на місяць, виплати на дітей-інвалідів віком від 6 до 18 років зростуть з 1028 до 4115 грн на місяць.

Раніше розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначався як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги. Після зміни Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми її розмір для дітей-інвалідів визначатиметься як сума цих складових.

Перелік документів, необхідних для отримання допомоги на дитину-інваліда віком до 18 років, що перебуває під опікою або піклуванням, доповнено медичним висновком, виданим у встановленому МОЗ порядком.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»