Міноборони уточнило, що підприємства, установи й організації для покриття витрат на виплату середньої зарплати військовозобов'язаним, призваним на збори, подаватимуть саме до районного військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов'язані, рахунки, котрі акцептуються та передаються до обласного військового комісаріату для оплати. Водночас доповнили, що відшкодуванню підлягають всі витрати, пов'язані з виплатою середнього заробітку (у т.ч. й ЄСВ).

Відповідне передбачене наказом Міноборони від 04.08.2014 р. № 498. Документ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Готується до опублікування в «Офіційному віснику України» № 68 за 02.09.2014 р.

Прикро, що ці зміни були внесені лише зараз. Адже на військові навчальні збори працівників масово почали призивати в березні 2014 року. І було б логічно, якби ці зміни поширили заднім числом й на тих, кого призивали раніше. Оскільки на сьогодні військовозобов’язаних відразу мобілізують на військову службу. До того ж виходить, що не можливо буде скористатися такими новаціями тим, хто ще в квітні—травні 2014 року подавав до військкоматів рахунки на компенсацію середнього заробітку працівникам, що проходили військові збори.

До того ж і форму відомості на виплату середньої заробітної плати, нарахованої військовозобов'язаним, призваним на збори, що подається до військкомату, доведеться доповнити даними щодо нарахованої суми ЄСВ.

Окрім того, зазначений наказ передбачає, що військовозобов'язаним, які на день призову на збори не працюють, за весь період зборів, ураховуючи час проїзду до місця їх проведення й назад, за їх заявами про те, що вони на день призову на збори не працюють, виплачується грошове забезпечення виходячи з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати на місяць. Раніше для цього вимагалася  довідка з органу державної служби зайнятості про те, що вони зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»