Кабмін вживатиме тимчасові надзвичайні заходи з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії, зокрема, якщо треті особи незаконно втручаються у функціонування електроенергетичних установок, що стало актуальним унаслідок подій на сході України.

Тимчасові заходи, що передбачені постановою від 13 серпня 2014 року № 372, включають:

1) обмеження цін на ринку електричної енергії:

2) установлення учасникам ринку електричної енергії особливих умов купівлі-продажу електричної енергії;

3) установлення учасникам ринку електричної енергії обов’язкових вимог щодо виробництва, постачання та купівлі-продажу  електричної енергії;

4) установлення особливих умов експорту або імпорту електричної енергії;

5) ужиття інших заходів у межах повноважень Кабінету Міністрів України, Міненерговугілля або НКРЕ з метою забезпечення надійної роботи об’єднаної енергетичної системи України.

Заходи вводитимуться Кабміном за поданням Міненерговугілля або НКРЕ на період, що не перевищує місяця. Після закінчення цього періоду Кабмін може прийняти рішення про продовження заходу ще на місяць.

На період застосування тимчасових надзвичайних заходів суб’єкти електроенергетики незалежно від форми власності зобов’язані діяти відповідно до стандартів операційної безпеки функціонування об’єднаної енергетичної системи та оперативних команд і розпоряджень державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»