Федерації профспілок України отримала відповідь від Секретаріату КСУ стосовно несправедливого встановлення Мінсоцполітики розміру прожиткового мінімуму — повідомляє сайт профспілки.

Приводом для звернення став той факт, що Мінсоцполітики більше 6 років ігнорує виконання рішення КСУ від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 щодо справедливого встановлення розміру прожиткового мінімуму. Звертається увага на те, що аналіз проведених міністерством розрахунків щомісячного фактично розміру прожиткового мінімуму на одну особу, а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, свідчить про те, що розрахунок здійснюється без урахування розміру ставки податку доходів фізичних осіб.

Мінсоцполітики виправдовується тим, що сьогоденні економічні реалії не дозволяють цього зробити.

Федерація профспілок вказує, що у листі Секретаріату КСУ дослівно зазначено таке: «обов'язок виконання рішень Конституційного Суду України є вимогою Конституції України (частина друга статті 150). Однак при цьому ні Конституція, ні Закон України «Про Конституційний Суд України» не наділяють Конституційний Суд України повноваженнями здійснювати контроль за виконанням його рішень органами державної влади».

Тобто рішення КСУ про визнання законодавчої норми неконституційною є, однак воно не виконується. За такого розвитку події можемо мати ситуацію, коли будь-які антисоціальні законодавчі нововведення (приміром, скасування пільг, обмеження пенсій або зарплат), навіть попри їх визнання неконституційними, на практиці не працюватимуть. Адже для їх виконання, як завжди, не вистачатиме бюджетних коштів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»