Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі — Закон), який запроваджено з 01 січня 2013 року, передбачає систему державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, котра здійснюється шляхом унесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Указаний реєстр діє на всій без винятку території України. Провести державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно в нашій державі в будь-який інший спосіб, аніж шляхом унесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, неможливо — повідомляє перс-служба Державної реєстраційної служби.     

Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, унесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ведення реєстраційних та облікових справ, учинення інших реєстраційних дій щодо нерухомого майна, яке розташоване в межах території АР Крим та м. Севастополя, здійснюють органи державної реєстрації прав Херсонської та Запорізької областей відповідно до законодавства України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Крім того, з метою забезпечення захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у зв’язку із соціально-політичною ситуацією, що склалася в Луганській та Донецькій областях, Державною реєстраційною службою України було розроблено проект наказу Міністерства юстиції України «Про тимчасові заходи щодо надання послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розташоване в межах територій Луганської та Донецької областей», який 15.08.2014 р. підписано Міністром юстиції України за № 1354/5.

Згаданим вище наказом передбачено, що заяви про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, розташоване в межах територій Луганської та Донецької областей, можуть подаватися як до будь-якого органу державної реєстрації прав на території області, у межах котрої знаходиться нерухоме майно, так і до органів державної реєстрації прав Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»