У Мінсоцполітики мають намір змінити умови призначення допомоги по безробіттю. Як ідеться в проекті на офіційному веб-порталі, допомогу по безробіттю призначатиме та визначатиме її розмір центр зайнятості з восьмого дня після реєстрації особи як безробітної залежно від страхового стажу на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для військовослужбовців призначатимуть допомогу на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих особі військкоматами, де такі особи перебували на обліку, військовими частинами, органами, де особи проходили службу.

Проектом акта визначено механізм обчислення центром зайнятості страхового стажу на підставі даних персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб і страхувальників та даних із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не перевищуватиме 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — не більше 720 календарних днів) протягом двох років із дня призначення допомоги по безробіттю.

Розрахунок допомоги по безробіттю здійснюватиметься як і раніше — відповідно до Порядку від 26.09.2001 р. № 1266 та за єдиним правилом: за наявності страхового стажу 6 і більше місяців протягом 12 місяців до моменту реєстрації як безробітного.

Також проектом передбачено, що мінімальну допомогу, розмір якої встановлюватиме Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, отримуватимуть:

  • особи, у яких страховий стаж протягом 12 місяців до реєстрації — менше 6 місяців;
  • особи, звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених пп. 3, 4, 7, 8 ч. 1 ст. 40; ст. 41 (окрім п. 5) і ст. 45 КЗпП;
  • молодь, яка закінчила чи припинила навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової служби та потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце (таким особам призначатимуть допомогу тривалістю 180 календарних днів протягом двох років).

Особам, які зареєстровані як безробітні у центрах зайнятості в регіонах проведення антитерористичної операції та яким нарахована, але не виплачена допомога по безробіттю, у разі їх звернення до центрів зайнятості в інших регіонах, зазначена виплата здійснюється за заявою безробітного центром зайнятості за місцем звернення особи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»