Пенсійний Фонд України постановою від 07.07.2014 р. № 13-1 виклав в новій редакції Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Серед іншого визначено, що заява про призначення пенсії громадянам України, які проживають в Криму та не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника, чи надсилається поштою до органів, що призначають пенсію, визначених постановою Правління ПФУ «Про органи, що здійснюють виплату пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя» від 07.07.2014 р. № 13-4. При цьому така особа зобов’язана надати документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що особі не призначалася пенсія за місцем проживання на території Криму.

До того ж детально прописано повні переліки документів, які подаються заявниками залежно від підстави оформлення пенсії. Постанова набирає чинності із дня офіційного опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»