МОЗ України на офіційному сайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження Порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної реалізації».

Як стверджують фахівці, необхідність прийняття цього проекту наказу зумовлена потребою в посиленні державного контролю за якістю лікарських засобів і вдосконаленні порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної реалізації (торгівлі).

Нагадаємо, на сьогодні контроль якості ліків здійснюється відповідно до Інструкції про порядок контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі, затвердженої наказом МОЗ від 30.10.2001 р. № 436. Так, на відміну від чинної Інструкції, яка не висуває вимог щодо стажу роботи для призначення суб’єктом господарювання уповноваженої особи здійснювати вхідний контроль якості ліків, проектом наказу передбачено, що такою особою має бути фахівець із повною вищою фармацевтичною освітою та стажем роботи за фахом не менше 2 років.

Зокрема, у проекті наказу зазначається, що суб’єкт господарювання зобов’язаний створити ефективну систему якості лікарських засобів із затвердженим планом термінових дій, із визначенням заходів, які забезпечують виконання наказів МОЗ України та/або розпоряджень Держлікслужби України щодо обігу лікарських засобів.

За наявності в суб’єкта господарювання більше одного аптечного закладу, у плані термінових дій визначається порядок одержання уповноваженими особами аптечних закладів інформації про лікарські засоби, обіг яких заборонено в Україні; незареєстровані в Україні лікарські засоби та розподіл обов’язків і узгодження дій уповноважених осіб аптечних закладів в частині надання інформації до територіального органу Держлікслужби України про виявлені неякісні лікарські засоби, лікарські засоби, стосовно яких виникла підозра у фальсифікації/фальсифіковані та незареєстровані лікарські засоби, інші дефекти чи невідповідності.

Докладніше ознайомитись із текстом проекту наказу можна тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»