Нацбанк вирішив надати можливість фізособам відкривати в банку для себе поточні рахунки, призначені виключно для отримання заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги й інших передбачених законом соціальних виплат. Також можна буде перевести вже відкритий із такою метою поточний рахунок для роботи в такому форматі.

Для відкриття такого «зарплатного» рахунка в заяві про відкриття поточного рахунка в рядку «Додаткова інформація» слід зазначити, що «рахунок відкривається для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат». Для діючого поточного рахунка така інформація визначається в додатковому договорі до договору банківського рахунка.

Це зроблено для того, аби банки могли не обкладати ПДФО доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються лише виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги й інших передбачених законом соціальних виплат (пп. 165.1.41 ПКУ). Тобто інші, крім перелічених вище доходів, на ці картки банки не пропускатимуть (аванси чи компенсацію витрат за відрядженнями, гроші за відсотки по депозитному вкладу, авторські винагороди тощо).

Відповідні зміни набирають чинності 22.08.2014 р. Саме на цю дату заплановано розміщення на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України постанови Правління Національного банку України від 18.08.2014 р.  № 499.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»