МОН спільно з Мінсоцполітики в листі від 15.08.2014 р. № 9209/0/14-14/21, № 1/12-5698 пояснили, як забезпечувати працевлаштування вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів, які звертаються в пошуках роботи й не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин (паспорт громадянина України, облікова картка платника податків, диплом про освіту, трудова книжка, медична книжка, атестаційний лист або наказ про присвоєння кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання).   

Місцеві органи управління освітою повинні здійснювати безперешкодний прийом на роботу зазначених вище осіб на заявлені вакансії за направленням центру зайнятості на підставі:

  • індивідуальних відомостей про застраховану особу;
  • поданих зазначеною особою документів, що підтверджують її фактичне місце проживання (здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України у порядку, установленому наказом МВС України  від 22.11.2012 р. № 1077);
  • документів, що підтверджують проходження особою повного медичного обстеження;
  • отримання від особи згоди на обробку персональних даних у встановленому законодавством порядку.

Після зарахування особи на відповідну посаду місцеві органи управління освітою звертаються:

  • до навчальних закладів — за підтвердженням документів про освіту відповідно до наданої такою особою інформації;
  • до відповідних інститутів післядипломної педагогічної освіти — за наданням підтвердження присвоєної такій особі кваліфікаційної категорії, підвищення кваліфікації тощо.

Строк проведення згаданих процедур становитиме до двох місяців, але конкретні терміни залежатимуть від необхідності витребування відповідних відомостей та документів.                                             

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»