Мінсоцполітики, Мінфін та Мін’юст наказом від 18.07.2014 р. № 479/763/1157/5 затвердили зміни до Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями (наказ від 29.12.1997 р. № 39/283/90/5).

Із прийняттям змін підставою для повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, буде не лише виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, у тому числі: приховування заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів самої особи. Це ж стосуватиметься всіх згаданих відомостей про всіх зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

Також підставою для повернення субсидій стане виявлення неправильних відомостей, виданих юрособами (довідки про доходи, про склад зареєстрованих осіб, про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами) і фізичними особами — підприємцями (довідки про доходи), чого раніше не було, і виявлення прихованої інформації про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія.

Повернені кошти, які були виплачені в минулих бюджетних періодах, підлягають поверненню до державного бюджету, а кошти, виплачені в поточному році, повертаються на рахунок органів соціального захисту населення для подальшого їх перерахування надавачам послуг.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»