Кабмін привів урядові нормативно-правові акти у відповідність до законодавчих змін — повідомляє Урядовий портал. Ідеться про постанову «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб».

Згідно з документом, до числа застрахованих осіб належать громадяни, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку (перебувають у відпустці) та щомісячно отримують:

  • допомогу при народженні дитини;
  • допомогу в розмірі 130 гривень по догляду за дитиною у віці з двох до трьох років, яка була призначена до 1 липня 2014 року.

Сплата ЄСВ за цю категорію осіб здійснюватиметься за рахунок коштів Держбюджету України. Водночас період перебування у відпустці таким громадянам зараховуватиметься до страхового стажу.

Тобто суми ЄСВ за таких осіб сплачуються органами, які виплачують зазначені види державної допомоги (органи праці та соціального захисту населення).

Про те, що платниками ЄСВ будуть особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку й відповідно до закону отримують допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, розглянуто в консультації «Допомога при народженні дитини: як зміниться виплата».

У результаті до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності включають саме період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»