Верховна Рада України ухвалила Закон «Про податковий та митний контроль у вільній економічній зоні Криму та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (реєстраційний № 4032а).

Текст законопроекту, підготовлений до другого читання, містить декілька новацій порівняно з тим, що був підготовлений раніше.

Зокрема є стаття, що присвячена евакуації бізнесу з тимчасово окупованої території України.

Вона передбачає, що будь-якій юридичній особі — резиденту України, яка змінює (змінила) своє місце знаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України:

а) списується податковий борг за будь-якими податками (зборами, обов’язковими платежами), що виникає протягом тимчасової окупації.

До платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території АР Крим і міста Севастополя, починаючи з 1 числа місяця, на який припадає початок тимчасової окупації, не застосовуються фінансові санкції, штрафні санкції за порушення порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій та повноти сплати сум податків і зборів, допущені під час провадження діяльності на території АР Крим і міста Севастополя;

б) надається звільнення від будь-якого оподаткування (у тому числі згідно зі ст. 271 Митного кодексу України) основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, що належать юридичним особам, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території на іншу територію України, і вивозяться для подальшого використання в господарській діяльності за умови, коли такі основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України.

Такі основні засоби можуть бути відчуженими до їхнього введення в експлуатацію за новим місцем розташування на іншій території України чи протягом 12 місяців після такого введення в експлуатацію, за умови сплати податків, зборів (відповідно до ст. 30 Податкового кодексу України);

в) дозволяється включити до складу витрат із метою обкладення податком на прибуток підприємств:

— підтверджені належним чином витрати, понесені у зв’язку з евакуацією основних засобів та запасів із тимчасово окупованої території на іншу територію України;

— 100% амортизації основних засобів, які евакуюються з тимчасово окупованої території та були введені в експлуатацію на іншій території України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»