Керівників центральних органів виконавчої влади (далі — ЦОВВ), які провадять контроль і  нагляд у відповідних галузях і сферах, і ЦОВВ, виконання функцій котрих можуть здійснювати відповідні міністерства:

  • зобов’язали оптимізувати штатну чисельність працівників;
  • дозволили надавати працівникам відпустку без збереження зарплати, установлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу;
  • дозволили зменшувати чи скасовувати стимулюючі виплати, підвищення посадових окладів, зменшувати надбавки та доплати, установлені в граничних розмірах. Проте знову-таки це можливо щодо доплат і надбавок, які визначаються в межах бюджетних коштів, а не тих, що гарантовані законодавством.

Крім того, керівникам указаних ЦОВВ надали право в межах бюджетних призначень установлювати для працівників режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження зарплати без згоди та попередження таких працівників на визначений такими керівниками строк.

Це передбачає Закону України від 31.07.2014 р. № 1622-VII, який вніс зміни до Закону про Держбюджет на 2014 рік.

Звісно, значну частину держслужбовців відправлять у неоплачувані відпустки. Аби ж надати їм за цієї ситуації можливість заробити на життя, таким держслужбовцям дозволили працювати за сумісництвом або ж суміщати свою діяльність з іншими видами діяльності. Тобто до кінця 2014 року на них не поширюватиметься обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, установлені ст. 7 Закону про протидію корупції. Проте зважаючи, що норми Закону про Держбюджет на 2014 рік чинні до кінця 2014 року, держслужбовці зможуть укладати лише строкові трудові договори на період їх відпустки без збереження зарплати. До того ж у цей час вони можуть займатися підприємницькою діяльністю. Однак, ураховуючи непросту процедуру закриття підприємництва, не варто вдаватися до такого кроку, принаймні тим, хто планує й у 2015 році перебувати на посаді держслужбовця.

Більш детально про це в матеріалі «Назустріч армії, або Кому із бюджетників зменшать зарплати».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»