Державна фіскальна служба України попереджає керівників головних управлінь Міндоходів про персональну відповідальність за зростання податкового боргу та можливе відсторонення від виконання обов'язків тих посадових осіб, які не забезпечать абсолютного скорочення податкового боргу за підсумками звітного місяця (див. лист від 28.07.2014 р. № 541/7/99-99-25-02-17).

ДФС зазначає, що у квітні – червні цього року було проведено роботу з відображення узгоджених грошових зобов'язань за судовими рішеннями, які були накопичені в попередніх періодах і не обліковувалися в інформаційній системі. Станом на 01.07.2014 р. сума податкового боргу платників податків склала 30,5 млрд грн.

Однак ситуація з боргом станом на 23.07.2014 р. погіршилася. Навіть з урахуванням автоматичного сторнування авансових внесків по платниках, які за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримали прибуток чи отримали збиток. Такі регіони, як Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська області та м. Київ, допустили зростання податкового боргу з початку місяця. Найбільший приріст боргу допущено по Київській (226,7 млн грн), Полтавській (190 млн грн), Одеській (104 млн грн) областях та м. Києву (76 млн грн).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»