Фахівці Міндоходів у листі від 08.07.2014 р. № 12601/6/99-99-19-03-02-15 розглянули особливості обкладання ПДВ операцій із постачання зернових і технічних культур на митній території України та вивезення їх у митному режимі експорту за межі митної території України й повідомили зокрема таке.

По-перше, у разі якщо платник податку здійснював операції з експорту зернових і технічних культур, які обкладаються за нульовою ставкою податку та звільняються від оподаткування, й оформляв таке вивезення однією МД, то така МД відображається в р. I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних одним рядком у розрізі операцій, до яких застосовується нульова ставка ПДВ і режим звільнення від обкладення податком.

У декларації з ПДВ обсяг операцій із вивезення товарів за межі митної території України, що міститься в МД, відображається відповідними частинами в рядках 2.1 та 5.1 р. I «Податкові зобов'язання».

По-друге, у період із 01.01.2014 р. по 31.03.2014 р. з урахуванням того, що операції з експорту зернових і технічних культур звільнялися від обкладання ПДВ на підставі п. 197.21 ПКУ, у разі придбання в цей період необоротних активів, які одночасно використовуватимуться у звільнених та оподатковуваних операціях, сума ПДВ, сплачена в складі їх вартості, підлягає розподілу в порядку, передбаченому ст. 199 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»