Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту прав дітей» від 25.07.2014 р. № 1614-VII, який зміцнює захист прав дітей у період мобілізаційної підготовки та мобілізації, в особливий період, а також посилює захист дітей військовослужбовців, які звільняються з лав Збройних сил України.

Зокрема відтепер не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

  • чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років (наразі 5 і більше);
  • жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 18 років (наразі до 16 років);
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди й тільки за місцем проживання) (нова норма);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина (діти), якщо вона (він) є інвалідом І або ІІ групи, до досягнення нею (ним) 23 років (нова норма).

Такі громадяни можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди й тільки за місцем проживання.

Крім того, жінки, які мають на утриманні дітей віком до 18 років, підлягають звільненню з військової служби та в особливий період, якщо вони не висловили бажання її продовжувати.

У частині соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей зазначається, що відтепер одноразова грошова допомога при звільненні зі служби виплачуватиметься військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей віком до 18 років проти 16 раніше.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»